Siber güvenlik girişimi Timus, modern işyerinin ihtiyaç duyduğu güvenlik çözümlerini servis modeliyle sunuyor

“İşyerinizin bağışıklık sistemi” mottosuyla ABD’de faaliyetlerine başlayan Timus Networks, ZTNA ve SASE mimarisiyle modern işyerinin güvenli uzaktan erişim ihtiyaçlarına yanıt veren birleşik bir platform sunuyor.

Uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla artan siber güvenlik riskleri, her ölçekteki işletmeyi tehdit ederken, ağ güvenliğinde bulut tabanlı Zero Trust Network Access (ZTNA) ve Secure Access Service Edge (SASE) çözümleri işletmelerin güvenlik ihtiyaçlarına yanıt veren yeni yaklaşımlar olarak öne çıkıyor. Boston merkezli Timus Networks, daha üretken bir iş akışı oluşturmak isteyen işletmelere kurumsal ağlarındaki tüm çalışan, cihaz ve uygulamaları her yerden güvenli şekilde bağlayabilecekleri çözümler sunuyor.

Küresel salgınla uzaktan çalışmanın ve bulut uygulamalarını kullanmanın yeni bir norma dönüştüğünü ve bu durumun işletmeleri yeni siber tehditlerle karşı karşıya getirdiğini belirten Timus Networks Kanal Satış Yöneticisi Chris Perry, “Saldırı yüzeyinin hızla genişlediği bu dönemde geleneksel VPN çözümleri yetersiz kalıyor, ‘asla güvenme, daima doğrula’ yaklaşımını benimseyen Sıfır Güven Ağ Erişimi (ZTNA) konsepti öne çıkıyor. Timus ZTNA yaklaşımında, yalnızca güvenilir kullanıcıların ve cihazların ağa bağlandığından emin olmak için ağa bağlanmaya çalışan kullanıcıların doğrulanmasında ekstra bir güvenlik katmanı kullanılır. Doğrulama işleminde kullanıcı adı, parola ve tek kullanımlık şifre gibi kontrollerin yanı sıra bağlantı zamanı, bağlantı lokasyonu, bağlanan cihaz gibi veriler de kullanılır.” dedi.

2023’ kadar 5 işletmeden 3’ü sıfır güven yaklaşımına geçecek

Gartner, gelecek yıl işletmelerin %60’ının geleneksel VPN teknolojilerinden ZTNA’ya geçeceğini öngörüyor. Timus, yüksek maliyetli donanım tabanlı siber güvenlik sistemlerini kolayca kurulan bulut tabanlı bir platformla değiştiriyor. Birçok işlemin otomatize edildiği Timus platformu, işletmelere tüm ağ güvenlik politikalarını tek bir arayüzde yönetme olanağı veriyor. Üstün bir kullanıcı deneyimi esas alınarak geliştirilen Timus platformu, Intelligent Insight Engine ile detaylı trafik logları, tehdit analitiği ve kimlik bazlı içgörüler sunuyor. İş süreçlerindeki merkeziyetsizleşmenin geleneksel güvenlik stratejilerini etkisiz hale getirdiğini vurgulayan Chris Perry, Timus’un işletmelere iş ağlarını her yerden kolay ve uygun maliyetlerle yönetme olanağı tanıdığını vurguluyor.

Yarının güvenlik çözümlerine bugünden erişim

Timus’un çözüm portföyü ağ güvenliğini modern işyerinin güvenli erişim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış bulut tabanlı Secure Access Service Edge (SASE) mimarisini de içeriyor. Tehditlere karşı korumak için Dinamik Firewall, Secure Web Gateway driven by artificial intelligence, Malware Protection, Intrusion Prevention System gibi siber güvenlik bileşenleri Timus platformunda yer alıyor.

KOBİ’ler tehditlere karşı savunmasız

Fidye yazılımı ve oltalama saldırıları ABD’de her geçen yıl daha çok işletmeyi tehdit ediyor. Siber güvenliği öncelikli bir risk olarak görmeyen küçük işletmeler siber saldırganların odaklandıkları hedeflere dönüşüyor. 2021’de 5 küçük veya orta ölçekli işletmeden 2’sinin siber saldırıya maruz kaldığı bilinirken, güncel araştırmalar KOBİ’lerin %30’unun veri güvenliğine sahip olmadığını gösteriyor. Timus ile işletmeler güvenli uzaktan çalışma, hızlı bulut bağlantısı ve tehdit önleme problemlerine tek bir platformdan, donanım ya da ek yazılım lisansı masraflarına girmeden yanıt bulabiliyor.

Timus’un vizyonunun uzaktan çalışmayı güvence altına almak için en iyi bulut tabanlı platformu sağlamak olduğunu belirten Chris Perry, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: “En güncel bulut ve yapay zeka teknolojileri üzerine inşa edilen Timus, geleneksel donanım tabanlı güvenlik çözümlerinden çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Müşterilerimiz için en iyi iş ortağı ve hizmet ekosistemine sahip olma hedefimizle, işletmelerin iş süreçlerini kesintisiz ve güvenli bir biçimde sürdürebilmeleri için çalışıyoruz.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir