BV Portföy Oyun ve Teknoloji Değişken Fonu Kuruldu

Kurucusu ve yöneticisi olduğu yatırım fonları ile özel tasarlanmış yatırım stratejileri ile yatırımcılar için bedel yaratmayı amaçlayan BV Portföy Oyun ve Teknoloji Değişken Fonu SPK’dan kuruluş müsaadesini aldı.

Girişim sermayesi yatırım fonları ile halka açık teknoloji şirketlerinin pay senetlerine yatırım yapan fonlar kurmak ve yönetmek için yola çıkan BV Portföy İdaresi A.Ş. yatırımcılarının risk ve getiri beklentilerini dengeleyen stratejik yatırım siyaseti yaklaşımı ile, yurt içinde ve yurt dışında teknoloji alanında faaliyet gösteren yenilikçi ve yükselen trenddeki şirketlerin paylarından oluşan fon seçenekleri sunmayı hedeflemektedir. BV Portföy’ün kuruluş müsaadesi alan Oyun ve Teknoloji Değişken Fonu, Türkiye’de fon içeriği en az %80 oyun ve ilgili teknolojilerin payları olan birinci fonu oldu. Klasik yatırım idaresi anlayışı yerine ‘disruptive innovation’ odaklı, yapan yıkım vaad eden yenilikçi teknoloji eserlerine odaklanarak geleceğe yatırım yapmayı hedefleyen Boğaziçi Ventures bünyesindeki BV Portföy, uzun yılların deneyim ve uzmanlığını bu yeni fona aktaracak. Türkiye’nin önde gelen oyun şirketlerinden Joygame’i kurup, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Güney Kore’li Netmarble’a satan Boğaziçi Ventures’ın kurucuları ve takımının oyun kesimindeki deneyimi ve global olarak ilişkide olduğu oyun sanayisinden derlenen aktüel bilgiler ile oyun ve teknoloji fonunda yatırımcılara özel tahliller sunulacak. Yeni kurulan fon ile ilgili görüşlerini paylaşan Boğaziçi Ventures İdare Şurası Üyesi Barış Özistek “Girişim sermayesi fon idaresi deneyimi ile birleşen oyun ve teknoloji bölümleri deneyimimiz ile yalnızca finansallara bakmadan, oyunun kurallarına hakim bir halde geleceği şekillendirecek ve teknolojinin tesiri ile büyüme yaşayacak oyun ve teknoloji şirketleri paylarını bu fona özel terzi işi seçeceğiz” dedi.

BV Portföy Oyun ve Teknoloji Değişken Fonu stratejik olarak, yerli ve yabancı, yenilikçi, yıkıcı, bedel yaratan dijital oyun ve teknolojilerine yatırım yapacaktır. Taşınabilir, konsol ve PC oyunu geliştiren; oyun dalının içerisinde yer alan ekosistem iştirakçileri fonun yatırım odağındadır. Oyun dalının gelecekte evrilmesini beklenen Web 3.0 alanında teknoloji üretme potansiyeli yüksek olan şirketler de fonun yatırım stratejisi içinde yer alacaktır.

Çok yakında satışa çıkacak olan BV Portföy Oyun ve Teknoloji Değişken Fonu ile ilgili bilgi almak için web sitemizi, toplumsal medya hesaplarımızı ziyaret edebilir ve BV Portföy takımına her vakit ulaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir