2022’nin son ayında oyun satışları yükseldi

Sürdürülebilir başarıyı hedefleyen ve global bir marka olma yolunda ilerleyen oyunfor’un açıkladığı verilere göre 2022 yılının son ayı son derece olumlu bir tablo çizdi. Tüm kategorilerde oyun satışları artarken önceki yılın Aralık ayına göre de yükselen bir grafikle yeni yıla giriş yapıldı.

Uluslararası 85’i aşkın oyun firmasının Türkiye yetkili satıcısı olan dijital oyun mağazası oyunfor’un yayınladığı bilgilere göre 2022 Aralık ayında oyun alışverişleri artmaya devam etti. Kasım ayına göre %10’luk bir artış yaşanırken bir önceki yılın Aralık ayına göre ise %14’lük bir artış gözlemlendi. Toplam alışverişlerin yarısı mobil kategorisinde gerçekleşirken PC ve konsol oyun alışverişleri de diğer aylara göre artış gösterdi.

Listede yeni isim: CoD: Warzone 2.0

Aralık ayında oyuncuların en çok ilgi gösterdikleri oyun bir kez daha Valorant oldu. Uzun zamandır ülkemizde en çok oynanan mobil oyunlar arasında üst sıralarda yer alan PUBG Mobile ve Garena Fire Fire, Aralık ayında da ilk üçte yer almayı başardı. Geçen ayın sürprizi ise efsane serinin bedava olarak oynanabilen versiyonu Call of Duty: Warzone 2.0 oldu ve oyunculardan olumlu tepkiler aldı.

Kategorik dağılım

En çok oyun içi satış yapılan 10 oyun

 

  1. Valorant

  2. PUBG Mobile

  3. Garena Free Fire

  4. Call of Duty Mobile

  5. League of Legends

  6. Call of Duty: Warzone 2.0

  7. Arena of Valor

  8. World of Warcraft

  9. Roblox

  10. Mobile Legends

İllere göre dağılım
Oyun alışverişlerinde Aralık ayında en çok alışveriş İstanbul’dan yapıldı. İstanbul’u; Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya takip etti.

Yaş aralığına göre dağılım

Aralık ayında toplam oyun alışverişlerinin önemli bir kısmı 21-30 yaş aralığındaki oyuncular tarafından yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir