Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Milyonlarca Yürekle Birlikte 6. Yaşını Kutluyor

Teknoloji geliştiren bir Türkiye hedefiyle milyonlarca insanın hayatına dokunan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı 6. yaşını kutluyor. Daha iyi bir dünya için uluslararası alanlarda Türkiye’nin söz sahibi olması, ekonomik ve insani açıdan gelişmiş toplumlar arasında yerini alması, özgün, yerli ve milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi için genç girişimci ve profesyoneller tarafından kurulan T3 Vakfı başarılı ve örnek çalışmalarıyla büyümeye devam ediyor.

Yetenekli gençlerin ve her yaştan insanın teknoloji geliştirme sürecine katkı sağlayan T3 Vakfı kurulduğu günden bu yana ziyaretçi sayısı bakımından dünyanın en büyük festivali TEKNOFEST başta olmak üzere, 81 ilde yüzbinlerce öğrenciye hizmet veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Bilim Türkiye projesindeki farklı bilim atölyeleri, Bilim Merkezleri, Keşif Kampüsleri, Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı, Deneyap Kart Projesi, gönüllü programları, T3 Girişim Merkezi ve Take Off Girişim Zirvesi gibi pek çok projeyi başarıyla yürütüyor. Yetenekli gençlere ve her yaş grubundan insanlara fırsat alanları oluşturarak, onlara eğitim veren; teknoloji alanında girişimcilik kültürünün gelişmesine ve bütün bu alanlarda yapılacak bilimsel çalışmalara katkıda bulunan T3 Vakfı, Türkiye’nin bu alanda yetişmiş insan kapasitesini artırmaya ve toplumun tamamında farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Stratejik öneme sahip, yüksek katma değerli ve küresel rekabet koşulları gereğince milli ve özgün olarak üretilmesi öncelikli olan ürün, sistem ve bileşenlerin üretilmesine dönük girişim, araştırma-geliştirme, proje ve faaliyetleri yapan T3 Vakfı, aynı zamanda bu çalışmaları destekliyor.

TEKNOFEST, DENEYAP Teknoloji Atölyeleri, Bilim Türkiye, Keşif Kampüsleri, Bilim Merkezleri, Burs Programları, Take Off Girişim Zirvesi…

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı; milyonlarca kişinin ziyaret ettiği TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini paydaş kurumlarıyla birlikte, Milli Teknoloji Hamlesi hedefleri doğrultusunda; İlki 2018’de gerçekleştirilen ve 2022 yılında 150 bin takım başvurusu ve 600 binin üzerinde yarışmacı başvurusu ile 2022 yılında kendi rekorunu kırdı. 2023 yılında ise, başvuruları devam eden yarışmaları olmakla birlikte, takım başvurularında 330 bin ve yarışmacı başvurularında 1 milyonu geçen bir sayıya ulaşmış durumda. Teknofest,  bu süre zarfında İstanbul, Gaziantep ve Samsun merkezli olmak tüm Türkiye’de ve yurt dışında ilk kez de Azerbaycan’da gençler, girişimciler ve teknoloji meraklılarıyla buluştu. 81 ilde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilere ücretsiz olarak bilimsel yöntemler ile hazırlanan altyapısı ile çok özel eğitim imkânları sundu.  Keşif kampüsleri ve Bilim Türkiye projesinin atölyelerinde binlerce genci hayallerine giden yolda destekleyen T3 Vakfı, Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ve çeşitli eğitim programları ile de maddi manevi gençlerin yanında yer aldı.  T3 Girişim Merkezi ve Take Off Girişim Zirvesi ile hem ülkemizdeki hem de dünyanın dört bir yanındaki parlak girişimleri destekleyen T3 Vakfı, yürütmekte olduğu proje ve çalışmalarıyla, Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirmesine yönelik katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir