İşgücü ve emek kaybına dijital tahlil

Mevzuattaki değişiklikler, birçok şirketin üretime odaklanmasını zorlaştırdığı üzere büyük iş ve emek gücü kaybına da yol açıyor. Şirketler için büyük bir güç israfına yol açan mevzuat değişiklikleri, dijitalleşmenin, iş takibi alanına da sıçramasına yol açarken; risk idaresi, mevzuat ahenk işlevinin hayata geçirilmesi, cezai yaptırımlar ve prestij kayıplarının önlenmesi, şirketler açsından hayati ehemmiyet taşıyor.

Türkiye’de her geçen gün değişen mevzuat düzenlemeleri, ahenk risklerinin tesirli yönetilmesini mecburilik haline getirdi. Değişen mevzuatı takip etmekte zorlanan ve çeşitli cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalan şirketlerin yardımına Rasyotek yetişiyor. Sağlıktan eğitime, bilişimden e-ticarete kadar Türkiye’de çeşitli dallarda faaliyet gösteren binden fazla şirket ve kuruma hizmet veren Rasyotek, geliştirdiği sistem sayesinde mevzuat değişikliği kaynaklı cezai yaptırımların yanı sıra şirketlerin ve maddi kayıplarını önlüyor.

Rasyotek İdare Konseyi Lideri Haldun Pak, her alanda ve her bölümü ilgilendiren mevzuat düzenlemelerinin arttığı günümüzde, ahenk risklerinin yönetilmesinin şirketler açısından hayati kıymet taşıdığına dikkat çekti. Mevzuat ahenk işlevinin risk idaresi, cezai yaptırımlar ve prestij kayıplarının önlenmesi bakımından kritik bir rol üstlendiğini belirten Haldun Pak, şunları söyledi:

“Türkiye’nin birinci bilişim holdingi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz”

“Mevzuat düzenlemelerine ahenk sağlanması ve oluşabilecek uyumsuzluk risklerinin tesirli bir halde yönetilebilmesi bakımından değerli bir fonksiyon gören mevzuat ahenk işlevinin geliştirilmesi bakımından Rasyotek olarak değerli atılımlar gerçekleştiriyoruz. ‘Teknolojik insan’ prensibiyle farklı kesimlerden yüzlerce şirkete sunduğumuz rehberlik ve danışmanlık hizmeti ile Türkiye’nin birinci bilişim holdingi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Eğitimden sıhhate, bilişimden e-ticarete kadar Türkiye’nin önde gelen birinci 500 şirketi içerisinde yer alan 150 kuruluş ve 40 farklı holdinge sunduğumuz referans projeler ve danışmanlık hizmetleriyle Amerika ve Avrupa başta olmak üzere ihracat çalışmalarına da sürat kesmeden devam ediyoruz.”

Sektörün kurucusu ve lideri

Sektörün hem kurucusu hem de başkanı olarak SGK ve İŞKUR teşviklerinin yanı sıra Kurumsal SGK Danışmanlığı, Bordro, Bilişim Hukuku, KVKK Farkındalık Eğitimleri, Data Güvenliği ve Teknoloji, Ağır Bakım Bilgi İdare Sistemi, Sıhhat Bilişim Tahlilleri ve E-ticaret üzere farklı işkollarında başarılı teşebbüsleri sürdürdüklerini söz eden Haldun Pak, şöyle konuştu:

“Türkiye’de yayımlanan yeni mevzuatlara ahenk günden güne zorlaşıyor. Tüm kesimlerdeki değişiklikleri takip etmek ve ceza almadan tüm süreci yürütmek, işgücü piyasasının önündeki manilerden biri. Birçok şirket üretim ve ihracatın dışında kalan birtakım işleri yürütmekte ve bu süreci yönetecek yetişmiş işçi bulmakta zorlanıyor.”

EYT’li çalışanları raporluyor

Dijitalleşmenin değerinin farkında bir kuruluş olarak geliştirdikleri yazılımlarla şirketlerin insan kaynakları ve finans departmanlarının yükünü sırtlandıklarına dikkat çeken Rasyotek İdare Konseyi Lideri Haldun Pak, “Personel teşvik sistemleri yazılımlarının yanı sıra değişen ve 2023’te de değişmeye devam edeceğini ön gördüğümüz birtakım kanunlarda algoritmik hesaplamalarla danışmanlık vermeye, süratlice geliştirdiğimiz EYT modülü ile şirketlerin EYT’li çalışanları raporlayıp 2023 yılı işçi maliyetlerini öngörülebilir bir biçimde bütçelendirmesini sağlıyoruz. Öte yandan şirketlere hiçbir işyükü oluşturmadan yüksek teşvik yararı sunmaya ve şirketleri kendi kesimlerinde yatırım yapmalarına yardımcı olarak karlarına odaklanmalarına dayanak oluyoruz” diye tabir etti.

Süper portal yazılımı ile 2023 yılında da tedarikçilerine daha güçlü tahliller üreteceklerini de tabir eden Haldun Pak, geliştirdikleri yazılımlar ile müşteri süreçlerini kolaylaştırmaya devam edeceklerini kelamlarına ekledi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir