RATIONAL Tarihinde Birinci Sefer 1 Milyar Euroluk Ciroya Ulaştı

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Şirketi RATIONAL 1 milyar Euro Ciroya Ulaştı

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Şirketi RATIONAL, 2022 yılında iki farklı pişirme sistemi olan iVario ve iCombi ile 1 milyar euro küme cirosuna ulaştı. Bir evvelki yıl 780 milyon euro ciro açıklayan şirketin CEO’su Peter Stadelmann; “Bu mutlu edici gelişme, yılın ikinci yarısında tedarik sürecinin rahatlaması, bununla birlikte üretimin hızlanması ve yığılan siparişlerin azaltılmasının sonucu” dedi.

Yapılan açıklamaya nazaran iCombi eser kümesinde, yılın ikinci yarısında tedarik sürecinin güzelleşmesi sayesinde, bir evvelki yıl ile karşılaştırıldığında yüzde 28’lik satış büyümesi sağlanmıştır. iVario eser kümesindeki satışlar ise yüzde 57’lik bir büyüme kaydetti.

Amerikan pazarı beklenilenin üstünde büyüme oranları ile pazarlar ortasında öne çıktığını, genel olarak neredeyse tüm pazarlarda uygun performans aldıklarını belirten RATIONAL AG’nin Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İdare Heyeti Lideri Markus Paschmann: “Bu eşsiz muvaffakiyet, müşteri yararına odaklanma ile birlikte, tedarikçi ve bayiler ile olan uzun müddetli iştirakler ve çalışanların bitmez tükenmez gayretleri sayesinde mümkün olmuştur” dedi.

RATIONAL AG Finansal İşlerden Sorumlu İdare Şurası Lideri Jörg Walter; “Vergi ve faiz sonrası karın yaklaşık 237 milyon Euro olması bekleniyor, ki bu da rekor bir bedeldir. Bu muvaffakiyet dünya genelindeki 2.367 çalışanımızın şirkete ve müşterilerine olan örnek bağlılığını göstermektedir” tabirlerini kullandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir